Recent Topics

Ads

Regulamin Serwera

Na tym forum możecie swobodnie pisać w naszym ojczystym języku, zadawać pytania, dyskutować oraz dzielić się wskazówkami.

Moderators: xyeppp, Developer, Management, Web Developer

Forum rules
Before posting on this forum, be sure to read the Terms of Use
User avatar
xyeppp
Former Staff
Posts: 810
Contact:

Regulamin Serwera

Post#1 » Sat Jun 04, 2016 9:02 am

TE ZASADY ZASTĘPUJĄ KAŻDE STARSZE REGUŁY JAKIE ZNAJDZIESZ NA FORUM
Informacje zawarte w tym dokumencie podlegają ciągłym zmianom.

Reguły Podstawowe:
 1. - Przede wszystkim „Nie bądź ch*jem”. Nie flame'uj, nie trolluj, nie wywołuj niepotrzebnych kłótni i okazuj szacunek innym graczom i obsłudze.
 • - Zabrania się ataków DdoS. Zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek środków mogących ograniczyć dostęp do gry Return of Reckoning.
 • - Zabrania się wulgarnych, obraźliwych i rasistowskich nazw. Reguła obowiązuje jednocześnie forum, jak i grę główną.
 • - Zabrania się uchylania się od bana. Uchylanie się od bana, grając na innym koncie będzie skutkować permanentnym zawieszczeniem konta, służącego do uchylania się od bana. To samo ma miejsce przy umożliwianiu zbanowanemu graczowi korzystania z własnego konta. Pomaganie zbanowanej osobie w jakikolwiek sposób będzie skutkować sankcjami.
 • - Zabrania się oszustw. Nie używaj hacków, oszustw czy nielegalnego oprogramowania lub modyfikacji. Zabrania się także automatyzacji rozgrywki (makra, boty itd.). Jeżeli Twoja postać jest na grze, musisz w każdej chwili móc odpowiedzieć przedstawicielowi personelu. Zabrania się korzystania z dodatków, które mogą umożliwić korzystanie z błędów lub bugów w grze. Zabrania się intencjonalnego korzystania z błędów gry wykorzystanych przez innego gracza. Namawianie i wykorzystywanie wszelkich możliwości do oszustwa jest surowo zabronione. Obsługa serwera zastrzega sobie prawo do neutralizacji wszelkich korzyści jakie mogły powstać z wykorzystania błędów, bez konieczności reparacji, nawet jeżeli gracz nie miał świadomości popełnianego czynu.
 • - Zabrania się multiboxingu. Możesz kontrolować jedynie jedną postać jednocześnie, zarówno na PvP jak i PvE.
 • - Zabrania się kolaboracji z wrogiem. W celu farmienia doświadczenia, renomy, wpływu lub jakichkolwiek innych korzyści.
 • - Grając na naszym serwerze zobowiązujesz się do informowania personelu o powstaniu lub istnieniu jakichkolwiek błędów gry, o ile nie zostały już wysłane do bugtrackera.
 • - Zabrania się używania forum oraz czatu w grze by łamać prawo, lub promować łamanie prawa we własnym kraju, kraju hosta serwera (Francja), Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.
 • - Zabrania się używania forum oraz czatu w celu rozpowszechniania niebezpiecznych treści. Rozumiana jest przez to pornografia, treści „krwawe/obrzydliwe” lub jakakolwiek inna, nielegalna treść.
 • - Zarabianie jakichkolwiek pieniędzy na tym projekcie jest absolutnie zabronione.
 • - Nadużywanie litery prawa działając niezgodnie z duchem prawa może doprowadzić do zawieszenia konta tymczasowo, lub permanentie.

Personel serwera Return of Reckoning zastrzega sobie prawo do uniemożliwienia dostępu do serwera pod każdym możliwym powodem, lub bez podania żadnego powodu.Reguły obcowania z personelem:
 1. - Słowo personelu jest prawem. Każde polecenie członka personelu powinno być wykonane co do joty. Nie ważne czy zgadzasz się z żądanym poleceniem, czy też znajdziesz regułę stojącą w sprzeczności z wydanym poleceniem. Publiczne wykłócanie się z członkiem personelu traktowane będzie jako napaść. Jeżeli uważasz, że członek personelu nadużywa swoich praw – skorzystaj z procesu podanego poniżej.
 • - Zabrania się podszywania pod członka personelu. Niektórzy członkowie personelu mogą objawiać się innym graczom poprzez dodany tag ([GM], [Dev], [DB]), wszyscy także mogą być rozpoznani poprzez odmienny kolor nicku na forum.
 • - Wszyscy członkowie personelu są wolontariuszami, robiącymi wszystko co w ich mocy by dać wam najlepszy możliwy produkt, za darmo, dla waszej uciechy. Podczas interakcji z personelem uprasza się o szczery szacunek. W wypadku braku posłuchu wykopanie z serwera może być najłagodniejszą z kar, ban zaś – najgorszą. Zgodnie z tym zabrania się:
  * Napadać, flame'ować, czy dręczyć członków personelu.
  * Traktować z góry, wykłócać się, umniejszać lub w jakikolwiek inny sposób wyrażać pogardę dla członków personelu - tak publicznie, jak i podczas prywatnej rozmowy z członkiem personelu, kiedy pełnią swoją rolę lub w odniesieniu do pełnionej przez nich funkcji. Od tej reguły nie ma wyjątków.
  * Trwonić czasu personelu poprzez fałszywe/frywolne doniesienia.
  * Fabrykowania lub nadinterpretowania jakichkolwiek czynności wykonanych przez personel. Odnosi się to także do nadinterpretowania powodów bana. Jeżeli nadinterpretacja nastąpi publicznie lub zostaną zatajone istotne fragmenty stojące za podstawą bana, kara może ulec zwiększeniu.
 1. Wspomniana ochrona otacza również użytkowników, którzy stoją na straży porządku i reguł, tak więc:
  * Aroganckie odnoszenie się do JAKIEGOKOLWIEK użytkownika, który upomina Cię względem zasad, może skutkować zwiększeniem kary za złamanie regulaminu. Personel odniesie się do każdego ostrzeżenia ze strony gracza, tak długo jak ostrzeżenie było prawidłowe.
  * Dręczenie jakiegokolwiek członka społeczności na podstawie prawomocnego doniesienia dokonanego przez ww. członka lub osobę znajomą nie będzie tolerowane. Odnoszenie się do ww. osób per „donosiciel”, „kabel”, „konfident”, „sprzedawczyk” itd. itp. będzie surowo karane.
Podstawowe zasady korzystania z forum i chatu:

Nie dziel się osobistymi informacjami. Swoimi lub nie, nie dziel się nimi
Zabrania się reklamowania i zabiegania. Posty na forum o tym charakterze będą kasowane natychmiastowo. Zezwala się na tworzenie wątków promujących streamy na Twitch'u itp. W przypadku braku jasności – skontaktuj się z personelem.
Zabrania się aroganckich postów i komentarzy. Ten projekt jest darmowy, obecnie w fazie alfa i jest obsadzony przez wolontariuszy. Wszystkie chamskie lub aroganckie posty będą, w najlepszym wypadku, kasowane. Podobne zachowanie mające miejsce w grze będzie karane brakiem możliwości dostępu do chatu lub banem.

Reguły specyficzne dla forum:

Zabrania się postów typu +1, cytowania dla autentyczności, czy podobnych postów. Tematy na forum to dyskusje, nie głosowanie. Jeżeli nie możesz wnieść niczego do dyskusji, nie postuj.
Nie dubluj / multipostuj. Jeżeli masz coś do dodania – edytuj post.
Nie postuj na krzyż. Załóż jeden temat, najlepiej na forum, które najlepiej do niego pasuje.
Zabrania się reklamowania i zabiegania. Posty na forum o tym charakterze będą kasowane natychmiastowo. Zezwala się na tworzenie wątków promujących streamy na Twitch'u itp. W przypadku braku jasności – skontaktuj się z personelem.
Zabrania się nekromancji. Jeżeli temat pozostał bez posta przez dłużej niż miesiąc – nie dodawaj odpowiedzi.
Zabrania się nadużywania formatowania. Używaj formatowania tylko i wyłącznie jeżeli jest to niezbędne, w przypadku podkreślania istoty rzeczy lub wyklarowania treści. Posty tworzone z pomocą intensywnych kolorów w celu przyciągnięcia uwagi będą kasowane.
Nie podpisuj postów. Każdy podpis idzie do kategorii podpisów, w odpowiednim polu na forum, które może być schowane, jeżeli użytkownik sobie go nie życzy.
Żaden podpis na forum nie może przekraczać 230 pikseli wysokości. Nie dotyczy to jednak samego obrazka, a jedynie pionowej odległości pomiędzy paskiem oddzielającym post od sygnatury. Podpisy łamiące ten przepis będą umieszczane w spoilerach.
Zabrania się postowania po zamknięciu tematu. Jeżeli członek personelu uzna temat za zamknięty, takim pozostanie. Dopóki członek personelu nie uzna iż można stworzyć wątek o identycznej tematyce, tak długo tworzenie takich wątków będzie karane.
Zabrania się moderacji przez użytkowników. Nie udawaj moderatora, będąc zwykłym użytkownikiem. Jeżeli zauważyłeś naruszenie zasad, wyślij zgłoszenie. Zabrania się ogłaszania innym podejmowania czynności zgłaszania innych graczy.

Reguły specyficzne dla chatu w grze:

Nie pytaj czy GM jest w grze. Używaj /say .gmlist. Jeżeli lista nie wykazuje żadnego członka personelu online – nie ma ich na grze. Użyj forum.
Nie używaj chatu do raportowania błędów w grze. Po to mamy bugtracker.
Oczekujemy korzystania z odpowiednich kanałów chatu. Niezastosowanie się do reguł może doprowadzić do ostrzeżenia, jeżeli zaś ostrzeżenie nie przyniesie skutku – może zaowocować to brakiem dostępu do chatu lub tymczasowego wygnania. Podany niżej wykaz wyjaśnia który kanał służy do czego:

Advice (/ad)
Ten kanał może być używany tylko w celu niesienia pomocy innym graczom i zadawania pytań dotyczących gry.
Region chat (/1)
Ten kanał przeznaczony jest do dyskusji na temat akcji związanych z bieżącym regionem.
General (/3)
Główny kanał gry, gdzie trafia wszystko, co dotyczy gry, a nie znajduje odpowiednika w innym kanale.
Trade (/4)
Ten kanał przeznaczony jest do handlu. Żaden handel nie może mieć miejsca na innym kanale.
LFG (/5)
Ten kanał przeznaczony jest do zbierania grup i drużyn oraz prowadzenia wszelkich form rekrutacji.
Off-topic (/6)
Ten kanał przeznaczony jest dla długich, spamopodobnych dyskusji o rzeczach niezwiązanych z grą, by zapobiec zawalaniu kanału głównego.
Roleplay (/7)
Tylko dla poważnego roleplayu.
Russian (/8)
Do gadania po rusku.
Realm War Channel (t1/t2/t3/t4)
Ten kanał przeznaczony jest dla dyskusji związanych z poszczególnymi strefami walk rvr.


Proces zażalania:

Jeżeli nie zgadzasz się z jakąkolwiek czynnością dyscyplinarną powziętą przez członka personelu, przede wszystkim zadaj pytanie konkretnemu członkowi personelu poprzez PW na forum. Możesz również wysłać wiadomość na adres [email protected]

Jeżeli chcesz zażalić się względem otrzymanego bana, użyj forum do zażaleń o bana.
Github / Vilyat / Stack

Ads

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest